5 SAMMU KUIDAS SULEPATJA ÕIGESTI HOOLDADA

Kuidas pesta neid kodus nii, et saada padjad puhtaks ja taas kohevaks?

Aastaid kasutusel olnud sulepadjad kipuvad ära vajuma ning neile võivad tekkida kollakad laigud ja randid. Siin on 5 nõuannet kuidas oma suletooteid hooldada, et need püsiksid pikka aega kohevad ja hügieenilised.

 

Esiteks: Kui majapidamises pole pesukuivatit, siis ei maksakski kodus sulepatjade pesemist ette võtta ja tasuks viia need pesumajja. Vanasti küll pesti sulepatju kodus, kuid siis võeti padjad lahti, suled pesti eraldi suures palis ja laotati päikese kätte kuivama. Tänapäeval vaevalt küll keegi viitsib seda tööd ette võtta.

Teiseks: Kui kodus on kuivati, võib kodus sulepatju pesta küll. Siis tuleb enne pesemist veenduda, et padja pealiskangas on terve, pole muutunud rabedaks ja kannatab pesu. Kollased plekid ja randid patjadel on tavaliselt higist. Vanu plekke ei pruugi enam pesus täielikult välja saadagi, kuid vähemalt pole pärast pesu padjas enam tolmulesti.

Kolmandaks:
Kui padjal on plekid siis alusta nende nende eemaldamisest. Hea vahend selleks on sapiseep, nii tahkelt kui ka geelina. Tahke seep hõõru niisutatud padjale. Sapiseebigeeli lahjenda enne veega ja hõõru puhta pesukäsnaga korralikult padja peale. Lahjendamine on oluline, sest vesi aitab geelil kangasse imenduda ja plekke ka lahti leotada. Lase pesuainel 15-20 min mõjuda. Samuti võib kasutada spetsiaalselt sulgede pesuks mõeldud pesuvahendit.

Neljandaks:
Pane padi pesumasinasse ja vali vähemalt 60 kraadise veega pesuprogramm. Tolmulestad hukkuvad selle temperatuuri juures. Kui pealiskangas võimaldab, võid patja ka kuumemalt pesta. Masinas võid pesuainena kasutada oma lemmik pesuainet või sapiseepi. Mitte mingil juhul ära patju pestes kasuta pesuloputusvahendit, sest see hävitab suled!

Viiendaks:
Kui pesumasin on oma programmi lõpetanud, pane padi koos 3–5 tennisepalliga kuivatisse ja lase täiesti kuivaks. Kui padi jääb niiskeks, hakkavad selles bakterid vohama ning tolmulestad on kohe jälle tagasi. Tennisepallid aitavad padja uuesti kohevaks kloppida. Hea aeg suletooteid pesta on ka suvisel päikselisel ajal ja tuulutada ning sopsutada värskes õhus. Nii tagate värske ja mõnusalt koheva toote!

Loe originaalartiklit kodu geeniuse portaalist

VIIMATI LISATUD

SINU HEA UNI ALGAB HEAST VOODIST

Liitu Unela uudiskirjaga ja ole esimene, kes kuuleb parimatest pakkumistest ja uudistest unemaailmas.

Palun täida kõik kohustuslikud väljad
Vale e-posti aadress

Soovin saada lisateavet Unela.ee toodete ja teenuste kohta ning annan nõusoleku seonduvaks andmetöötluseks vastavalt Isikuandmete töötlemise tingimustele.