ANNAME NÕU: KUIDAS HEAD SULEPATJA VALIDA

Kindlasti on paljud mõelnud, et miks ühed sulepadjad maksavad 20 ja teised jälle 120 eurot?

Põhjus on tegelikult väga lihtne – hind oleneb sellest, mis on padja täidiseks. Samuti määravad hinna ja kvaliteedi kaks olulist tegurit ja nende kombinatsioon – esiteks, kas kasutatud on tavalisi või udusulgi ja teiseks kas hane või pardi sulgi.

Hea ja kvaliteetne uni on inimesele tähtis. Ärgata hommikul reipa ja väljapuhanuna – kes meist ei teaks, kui hea tunne see on. Kvaliteetse une tagab aga õigesti valitud ja korralikult hooldatud voodivarustus. Padjad ja tekid on oluline komponent selleks, et saaksime mõnusalt magada ja ennast korralikult välja puhata. Valikuid on palju ja igaühel meist on oma eelistused, kuid täna räägime vanast heast sulepadjast.

Suled või udusuled – mille poolest need erinevad?

Suled katavad lindude keha ning annavad neile lennuvõime ja on pärit linnu tiiva- ja seljasulgedest. Udusuled asuvad kaitsva kattesulestiku all, tavaliselt on neid kõige rohkem linnu kõhu piirkonnas, kus need sooja hoiavad.

SULG – Sulgedega täidetud padjad on tugevamad ja dekoratiivsemad. Teravad sulerootsud võivad aga läbi padja tungida ja torkima hakata, seega sobivad need paremini diivanipatjadeks. Samuti tuleb arvestada, et tavasulg krabiseb rohkem kui udusulg. Ajapikku sule rootsud küll pehmenevad ning padi krabiseb ja torgib vähem;

UDUSULG
– Udusuled on kerged ja kohevad ning neil puuduvad rootsud. Seetõttu peetaksegi udusulgi kõige paremaks padjatäidiseks. Kerged ja õhulised kiud on hõlpsasti vormitavad ning nendest valmistatud padjad on pehmed ja mõnusad. Udusulgedest padi on mugav ja temperatuuri reguleeriv, st kohaneb magaja keha temperatuuriga, pakkudes nii suvel vajalikku jahutust kui talvel sooja.
Tavaliselt kasutatakse padja täidisena sulgede ja udusulgede segu – tavalised suled annavad padjale tugeva vormi ning udusuled lisavad pehmust.

Kas pardi või hane suled?

Sulepatjade täidisena kasutatakse pardi ja hane sulgi, sest veelindude suled hoiavad hästi kehatemperatuuri ning ei aja higistama.

Mida siis valida, kas pardi- või hanesulgedega täidetud padi?

Rusikareegel on see, et mida suurem ja täidlasem lind ning mida külmemas kliimas ta elab, seda paksemad on tema udusuled. Siinkohal teemegi selgeks, mis vahe on pardi- ja hanesulgedel.

PARDISULED – Kui otsid kvaliteetset sulepatja, mis maksab vähem, siis part on just õige valik. Pardisulgedega täidetud patjade hinnad on turul madalamad, sest neid on üldiselt rohkem saada ning suled on pisut väiksemad;

HANESULED
– Hanesulgedega täidetud padjad on pisut kallimad. Haned elavad reeglina külmemas kliimas ning on suuremat kasvu, mistõtttu nende suled ja udusuled on samuti suuremad. Nende sulgedega täidetud padjad on parema vormiga ning mugavamad ning üldiselt peetakse peetakse hane udusulgi kõige kvaliteetsemaks padjatäite materjaliks.
Tulles tagasi patjade hinna juurde, siis hane suled ja udusuled on kvaliteetsemad, kui pardi omad ning seetõttu ka hinnalisemad.

VAATA UDUSULE PATJU

Loe originaalartiklit kodu geeniuse portaalist

VIIMATI LISATUD

SINU HEA UNI ALGAB HEAST VOODIST

Liitu Unela uudiskirjaga ja ole esimene, kes kuuleb parimatest pakkumistest ja uudistest unemaailmas.

Palun täida kõik kohustuslikud väljad
Vale e-posti aadress

Soovin saada lisateavet Unela.ee toodete ja teenuste kohta ning annan nõusoleku seonduvaks andmetöötluseks vastavalt Isikuandmete töötlemise tingimustele.