KUIDAS OSTA MADRATSIT INTERNETIST?

Tänapäeval ostetakse internetist juba peaaegu kõike alates riietest lõpetades mööbliga. Kas ka madratsit?

Tänapäeval ostetakse internetist juba peaaegu kõike alates riietest lõpetades mööbliga. Internetist ostmine sobib eriti inimestele, kel on kiire elutempo ja kes klienditeenindaja abi ei soovi. Kui aga asi puudutab madratsit, seatakse sammud siiski poodi, argumendiks, et nii olulisele ostule tahaks ikka käe enne külge panna.

Siis leitakse end poest keset pikki madratsiridu, müügivõimalust haistev klienditeenindaja rahutult ümber pea tiirutamas ja samas jälgimas, et klient kaupa eriti ei puutuks. Tundub täiesti arusaamatu, kuidas nende kümnete madratsite seast proovimise teel parima ja sobivaima leidmine välja peaks nägema.

Kui vaid saaks kuidagi nii, et saaks mingite omaduste järgi müügilolevaid madratseid filtreerida ja proovida ainult neid, mille kõik näitajad nõuetele vastavad ja mille puhul ka õiget suurust on… oeh. Internetis on see kõik ju palju mugavam, kõik on korraga silma ees koos omaduste, mõõtude ja hindadega, ning saab rahulikult mõelda ja otsustada. Kuidas see proovimise probleem siis lahendada?

Lahendus on tegelikult täiesti olemas, väga lihtne ning võimaldab madratsit päriselu tingimustes proovile panna, mis annab tegelikust sobivusest palju paremat aimu. Just seetõttu on Unela madratsitel 100-päevane tagastusõigus tingimusel, et kasutatakse Dagkappa kattelina.

Seega jah, madratsit tasub proovida, aga poes kümne erineva madratsiga veedetud 15 minutit ei ole kuigivõrd informatiivne ning kõige parem on proovimist läbi viia pikema perioodi vältel hoopis kodus. Nii võivad avalduda ka nüansid, mis poes korraks näidisvoodile istumise jooksul välja ei tule, kuid pikemas perspektiivis unekvaliteeti mõjutama hakkavad.

Nüüd, kus kahtlused on hajutatud ja viimasedki riskid maandatud, pakume välja ka mõned nipid, mis hea asja veel paremaks ehk internetist just selle õige madratsi ostmise veel lihtsamaks teevad.

TEA OMA MÕÕTE

Täpsemalt mitte enda, vaid oma voodi omi. Üllatavalt paljud inimesed ei ole päris kindlad, kas nende voodi oli 140 või 160 lai, mäletavad valesti või ei ole madratsi sildil kirjasolevat mõõtu ise kunagi kontrollinud. Kõige kindlam variant on… ei, mitte vana madratsi silti vaadata. Kõige kindlam variant on võtta kätte mõõdulint ja mõõta üle, kui suur madrats voodiraami sisse mahub. Kui ei ole just soovi tervet voodit välja vahetada, on see kõige kriitilisem asi, millest sõltub kõik muu.

TEA, MIS ON MÕISTETE TAGA

Uuri vähemalt natuke tausta, mida tähendavad mõisted nagu näiteks 5-tsooniline pocket-vedrusüsteem, bonell-vedrusüsteem või kuidas mõjutab madratsit lisatud kookospähklikiududest materjalikiht. See aitab otsustada, kas mõni omadus on oma lisahinda väärt. Täpsemalt saab lugeda siit.

TEA OMA SOOVE

Kas eelistad jäigemat või pehmemat madratsit? Kas voodi on eriti lai, kas magajad on väga erineva kaaluga või soovidega? Sellisel juhul tasub osta kattemadratsi alla ühe 180 cm laiuse madratsi asemel kaks 90 cm laiust madratsit või madrats, millele saad valida erinevad vedruplokid. Millised peaksid olema materjalid? Puuvill on kehale pehme ja mõnus, samas on poroloon tolmulestadele ebasoodne elukeskkond.

UURI ARVUSTUSI

Kui paljudest headest parima valimine keeruliseks muutub, on internetist leitavad ka teiste madratsiomanike arvustused, mis pehmuse-jäikuse skaalal ja materjalivalikus orienteerumise veidi kergemaks muudavad.

Seejärel aga polegi muud, kui Unela lehele uut madratsit valima. Kes peaks siiski hätta jääma, seda abistab e-maili teel hea meelega meie klienditeenindus, ning Harjumaa piires viime vana madratsi ära. Ning kui tõesti peaks juhtuma, et valitud madrats ei sobi, saab 100 päeva jooksul madratsist loobuja algselt tasutud summa täielikult tagasi. Rahulikku und!

VIIMATI LISATUD

SINU HEA UNI ALGAB HEAST VOODIST

Liitu Unela uudiskirjaga ja ole esimene, kes kuuleb parimatest pakkumistest ja uudistest unemaailmas.

Palun täida kõik kohustuslikud väljad
Vale e-posti aadress

Soovin saada lisateavet Unela.ee toodete ja teenuste kohta ning annan nõusoleku seonduvaks andmetöötluseks vastavalt Isikuandmete töötlemise tingimustele.