LÕUNAUINAK TURGUTAB KEHA JA PANEB AJU UUESTI TÖÖLE

Paljud uneeksperdid soovitavad teha lõuna ajal väike​se​ uinak​u​. Loe edasi, miks lõunauinak hea on.

Paljud uneeksperdid soovitavad teha lõuna ajal väike​se​ uinak​u​. Lõuna ajal kontoris magamine ei ole tavaline ​ja​ sellele vaadatakse pigem viltu. Huffington Posti looja ja uneraamatu autor “The Sleep Revolution” Arianne Huffington ​on öelnud​ oma raamatus: ​,,​Ma loodan, et puhkeruumid uinakuks saavad olema sama normaalne ​​kui nõupidamisteruum​”​. Eesti kontorites ei ole väga levinud​ nn ​puhkenurgad, kus saad segamatult magada. Rahvusvaheliste ettevõtete Eesti kontorites on aga juba mõned olemas.

Loe edasi, miks lõunauinak hea on ​ja​ kui sul on võimalus lõuna ajal silm looja lasta, ​siis ​kuidas seda teha nii, et sellest kasu oleks.

Lõunauinak on loomuliku une ja ärkveloleku rütmi osa. 15–20-minutiline unepaus parandab teadlikkust ja suurendab produktiivsust, näitavad uuringud.
Colorado Boulderi ülikooli teadlased tegid kindlaks, et lapsed, kes lõuna ajal ei maga, ei tunne mängust nii suurt mõnu kui need, kes magavad. Unepausita lapsed on närvilised ja nende probleemide lahendamise võime on uinakutegijatega võrreldes kehvem. Sama kehtib ka täiskasvanute kohta. Teadlased kinnitavad, et täiskasvanud, kes teevad regulaarselt lõunauinakut, on suurema õpivõimega ja parema mäluga. Uinak värskendab aju, puhastades lühimälu ja tekitades ruumi uuele infole.

Hea restart

Ekspertide arvates on 10–20 minutit värskendamiseks ja „energiapatareide” laadimiseks täiesti piisav. Sellise lühikese uinaku puhul pole uni nii sügav kui pikema magamise korral ja pärast ärkamist ollakse valmis jätkama oma päeva sealt, kus see pooleli jäi. Kui uinak kestab 30 minutit, võib pärast ärkamist end pool tundi pisut uimasena tunda, sest keha hakkas une ajal sügavama une faasi sisenema. Sama kehtib ka tunnise uinaku kohta, ehkki 60 minutit päevast magamist annab mälule eriti hea restardi. Pikemaid uinakuid – umbes 90 minutit – soovitatakse neile, kelle öine uni on lühikeseks jäänud. Kuna tegemist on ühe terve unetsükliga, parandab see oluliselt emotsionaalset mälu ja loomingulisust.
Niisiis: lõunauinak on hea nii kehale kui ka vaimule ja unepaus tuleks teha alati kui võimalik. Ent öist uneaega ei tohi ohverdada ega lühendada, lõunauinak on ööune täiendus.

Loe originaalartiklit Eesti Päevalehest siit

VIIMATI LISATUD

SINU HEA UNI ALGAB HEAST VOODIST

Liitu Unela uudiskirjaga ja ole esimene, kes kuuleb parimatest pakkumistest ja uudistest unemaailmas.

Palun täida kõik kohustuslikud väljad
Vale e-posti aadress

Soovin saada lisateavet Unela.ee toodete ja teenuste kohta ning annan nõusoleku seonduvaks andmetöötluseks vastavalt Isikuandmete töötlemise tingimustele.