MADRATSITE MATERJALID

Tutvu kõikvõimalike materjalidega.

Bonell-vedrusüsteem.

Bonell-vedrustus on kõige vanem kasutusel olev vedrusüsteem. Tegemist on lihtsa ja taskukohase lahendusega, kus kõik vedrud on traadiga omavahel seotud. Taoline süsteem on stabiilne, vastupidav ja suhteliselt pika kasutuseaga ning tänapäeval kasutatakse seda põhiliselt alumise vedrukihina kušettides ja kontinentaalvoodites. Vahetult kehaga kokkupuutuvaks vedrukihiks soovitame pocket- ehk pakitud vedrusüsteemi.

Pocket-vedrusüsteem.

Pocket- ehk pakitud vedrusüsteemi puhul on iga madratsivedru pakitud eraldi kangast kotikesse. Tänu pakitud vedrudele saab Sinu keha lamamisel tuge õigetest ja vajalikest kohtadest – keha survele ei allu mitte kogu madratsi pind, vaid ainult see madratsiosa, millele langeb keharaskus. Nii võid end voodikaaslase kõrval vabalt liigutada, ilma et kogu voodipind õõtsuma hakkaks ning kaaslase und segaks. Sleepwelli BLUE ja RED sarja madratsites on kasutusel 5-tsooniline pocket-vedrusüsteem, mille puhul on vedrud jagatud eri tsoonidesse vastavalt inimkeha erinevate piirkondade vajadustele – õlgu ning puusavööd toetatakse tugevamate vedrudega, et vältida nende liigset madratsisse vajumist. Selliselt on selgroo õige asend tagatud kogu unetsükli jooksul. Sleepwelli BLACK sarja madratsite sisuks on 7-tsooniline multipocket-vedrusüsteem, kus vedrusid on ruutmeetri kohta üle kahe korra rohkem kui tavalisel pocket-vedrustusel. Selline süsteem tagab kogu kehale palju täpsema toe, kuivõrd toetuspunktide arv on sedavõrd suur.

Vatiin.

Tepitud vatiin on kohev materjal, mis muudab madratsi pehmeks ning mõnusaks. Vatiin säilitab väga hästi oma esialgset vormi, laseb õhku läbi ja ei lõhna.

Vill.

See on soe, pehme ja hingav materjal, mis imab niiskust, kuid ei tundu katsudes niiskena. Selliste ihusõbralikele omaduste tõttu on vill populaarne materjal madratsite pealiskihis, mis on magaja kehale kõige lähemal.
Kui Sinu madratsil on üks pool villane ja teine puuvillane, pööra villane pool üles talvel – nii on ase soojem ja reguleerib paremini niiskust.
Sleepwell’i madratsites kasutatav vill on naturaalne lambavill, mida ei ole segatud sünteetiliste materjalidega. Vill on hoolikalt puhastatud ja sisaldab minimaalselt rasva – seetõttu pole Sleepwell’i madratsitel ka villale omast lõhna.

Puuvill.

See on hingav materjal, mis tundub kehaga kokkupuutel pehme ja mõnusana. Seetõttu kasutatakse puuvilla madratsite katmiseks. Kui Sinu madratsil on üks pool on villane ja teine puuvillane, pööra puuvillane pool üles suvel – nii laseb madrats paremini õhku läbi ja ase pole palav. Sleepwell’i madratsite sisumaterjal koosneb kvaliteetsest 100%-lisest puuvillast.

Poroloon.

Tänapäevane poroloon ehk vahtpolüuretaan on pehme, laseb õhku läbi, ei lõhna ega kogu endasse ka võõraid lõhnu; lisaks on poroloon tervislik, kuna ei sobi elupaigaks tolmulestadele. Sleepwelli valitud madratsites kasutatakse tavalisest poroloonist vetruvamat ja vastupidavamat High resilience porolooni. Profileeritud High resilience porolooni eripäraks on „munaresti“ kuju, mis muudab madratsipinna tuntavalt mugavamaks ja pehmemaks. Sleepwelli toodetes kasutatava porolooni on heaks kiitnud Eesti Allergialiit. Sleepwelli kõrgema klassi madratsites kasutatakse Serene™porolooni, mis moodustab inimese keha ümber justkui toestava „vormi“ ning meenutab oma omadustelt klassikalist memory-foam’i ehk “mäluporolooni“. Kuid erinevalt memory-foam’st ei „hangu“ Serene™  poroloon madalamatel temperatuuridel, säilitades oma head omadused ka jahedas.

Lateks.

Lateksit toodetakse looduslikust kummipuu mahlast ehk kautšukist. Materjalina on lateks pehme, vastupidav ja elastne, laseb õhku läbi ning reguleerib ise oma niiskussisaldust. Lisaks on lateks ka tervislik, kuna selles ei paljune tolmulestad. Sleepwell kasutab madratsites eritöödeldud, pestud ja kuivatatud lateksit. Tulenevalt lateksi valmistamise traditsioonilisest protsessist on lateksikiht reeglina perforeeritud (augustatud), mis tagab toodetes, kus lateksit on kasutatud, väga hea õhuliikuvuse. Viimastel aastatel on hakatud lateksit valmistama ka meetodil, kus lateksikihti auke ei tehta, kuid sellest hoolimata antakse materjalile eeskujulik hingavus. Taoline lateksikiht on vastupidavam ning käega katsudes selgelt ära tuntav, pakkudes positiivses mõttes konkurentsi „tavapärasele“ lateksile. Sleepwelli kollektsioonis on selle materjali nimeks Pulse™ lateks.

Kookos.

Kookospähkli kiududest valmistatud materjalikiht muudab madratsi jäigemaks. Selle materjali väga olulisteks omadusteks on naturaalsus, erakordselt hea õhu läbilaskuvus ning jäikus. Kookost kasutatakse Sleepwelli madratsites BLUE Orthopedic, RED Orthopedic ning kattemadratsis TOP Coco.

Kangad.

Kõik Sleepwelli madratsikatted on valmistatud pehmetest, nahasõbralikest ja õhku läbilaskvatest materjalidest. Sleepwelli kollektsioonis kasutatakse kahte innovaatilist kangatöötlust – Sensity™ ja RucoPur™ Kušettide ja kontinentaalvoodite puhul on võimalik valida erinevat tooni mööblikangaste vahel, nii saab igaüks panna kokku just tema magamistuppa sobiva voodilahenduse. Lisaks on Sleepwelli kollektsioonis rahvusliku Haapsalu salli motiiviga kaunistatud kangas. Kõik kasutatavad kangad on toodetud.

Sertifikaadid.

Sleepwell annab oma toodetele järgmised garantiid:

  • Vedrusüsteemide kvaliteet on tagatud DIN EN ISO 9001 sertifikaadiga.
  • Vedrudel on 10-aastane tootjagarantii.
  • Vatiin vastab rahvusvahelisele sigaretitesti BS 5852 osade 2 ja M1 nõuetele.
  • Madratsites kasutatav poroloon, vill, puuvill, vatiin ja pealiskangas vastavad rahvusvahelisele Öko-Tex 100 standardile, mis tähendab seda, et Sleepwelli toodetest kasutatavad materjalid ei sisalda inimesele kahjulikke aineid ja on toodetud keskkonnasõbralikult.
  • Poroloonil on heakskiit Eesti Allergialiidu poolt.
  • Paljudel kattemadratsitel on Eesti Allergialiidu tunnusmärk
  • Voodijalad.

Voodi jalad

Sleepwell’i valikus on nelja tüüpi voodijalgu – U-jalad, pulkjalad, koonusjalad, ümarad koonusjalad ja metalljalad. Vineerist painutatud U-jalad on 25 cm kõrgused, väga vastupidavad ja värvuselt naturaalsed. Soovitame neid kasutada ka majutusasutustes. Pulkjalad on 24 cm kõrgused ja kõige lihtsamat sorti – pulgakujulised ja värvuselt naturaalsed. Koonusjalad on nelikantkoonuse kujulised, vastupidavad ning kaetud toonitud peitsiga (tamm, wenge, naturaalne, valge ja must). Koonusjalgu on kõrgusega 10 cm ja 18 cm. Ümarad koonusjalad on kas trendikalt viltuse, retro või ümmarguse disainiga, kõrgustega vastavalt 13 cm, 18 cm ja 15 cm.
Metalljalgadel on kaks varianti – silindrikujulised (kõrgus 10 ja 20 cm) või šampanjaklaasi kujulised (12 ja 18 cm).

DaggkÅpa voodilina.

Hügieeniline, õhku läbilaskev ja vetthülgav voodilina. Kasutatakse nii laste kui täiskasvanute madratsitel niiskuskindla kihina ning pikendamaks madratsi hügieenilist eluiga ilma selle mikrokliimat halvendamata.
Keskkonnasõbralikult toodetud pehme ja mugav pealiskiht Lyocell, mille valmistamiseks on kasutatud kiirekasvulisest eukalüptipuitu. Pealiskiht mahutab vedelikku kuni oma kahekordse kaalu ulatuses.
Kummiga lina on kerge peale panna ning püsib kindlalt paigal. Talub kuni 100 pesu säilitades oma omadused.
Omab keskkonnamärgist Öko-Tex standard 100.

Peatsiotsad.

Peatsiotsi kasutatakse kušettide ja kontinentaalvoodi puhul – pärast peatsiotsa paigaldamist on kerge vaevaga olemas komplektne voodi.
Sleepwell’i kollektsiooni lisandunud erinevaid Skandinaavias üha populaarsemaks muutuv mööbliriidega kaetud peatsiotsi. Erineva disaini ja värvusega peatsid on kõrgkvaliteetsed ning sobivad pea igasse interjööri. Kontinentaalvoodi peatsiotsad on saadaval laiusega 160 ja 180 cm ning ka paljud peatsiotsad on saadaval ka kušettidele. Kontinentaalvoodile on võimalik juurde tellida vooditaskud, kuhu saab asetada ajakirjad, puldi, rohud jm.

VIIMATI LISATUD

SINU HEA UNI ALGAB HEAST VOODIST

Liitu Unela uudiskirjaga ja ole esimene, kes kuuleb parimatest pakkumistest ja uudistest unemaailmas.

Palun täida kõik kohustuslikud väljad
Vale e-posti aadress

Soovin saada lisateavet Unela.ee toodete ja teenuste kohta ning annan nõusoleku seonduvaks andmetöötluseks vastavalt Isikuandmete töötlemise tingimustele.