MAGAMINE – ELULISELT TÄHTIS TEGEVUS!

Inimeste jaoks on magamine eluliselt tähtis tegevus, voodis veedame 1/3 kogu eluajast. Unetult veedetud öid on raske varjata.

Pidevalt uuritakse, leevendatakse ja ravitakse magamatuse ja teiste magamisega seotud probleemide mõju meie igapäevaelule ja tervisele.

Magamisega seotud häired avaldavad mõju inimese meeleolule ja tervisele, unehügieen peegeldub inimeste nägudes, mis on vastavalt vähem või rohkem veetlevad.Paljud on kindlasti tundnud, kuidas peale ühte magamata ööd on pea uimane, mälu ning töövõimekus on muutunud aeglasemaks. Vähem pööratakse tähelepanu sellele, et pidev magamatus võib viia ka püsivamalt üldisele töövõimekuse allakäigule ja krooniliste haigusteni.

VOODITEKSTIILID JA –TOOTED

Tekid, padjad, madrats ja voodipesu on üks osa abivahenditest, millega inimene saab tõsta magamiskvaliteeti ja seega toetada üldist tervist ja heaolu.

Viimaste aastate jooksul on magamistooted suure hüppega edasi arenenud. Aina enam leiavad rakendust funktsionaalsemad materjalid, mis on enne voodimaailma jõudmist tihtipeale saanud tuntuks spordiriietes. Nagu spordivaldkonnas on ka voodikeskkonnas spetsiifilised nõuded, arvestades asjaolu, et veedame ühe koha peal 6-8 tundi. Selle aja jooksul keha puhkab ja uueneb. Seetõttu on ülioluline püsiv ja kergesti saavutatav hügieen. Tekstiiltoodetes kasutatavad materjalid omavad mitmeid funktsionaalsusi, mille eesmärk on inimese välja puhkamise ja magamise soodustamine ning unekvaliteedi tõhustamine ja seda kõike vastavalt kasutaja eripärale ja vajadustele.

KUIDAS TÄPSEMALT MATERJALID JA NENDE OMADUSED MAGAMIST MÕJUTAVAD JA SOODUSTAVAD VÕI HOOPIS PÄRSIVAD?

Sellele küsimusele vastust otsides oleme ka meie teinud algust oma toodete testimise ning analüüsimisega, mõistmaks, kuidas juba praeguseks välja arendatud tooted inimese une kvaliteeti mõjutavad ja millise kaaluga see mõju on. Meie eesmärgiks on inimestele sobivaimate toodete pakkumine. Samuti on oluline magamistoodete omavahelise kombineerimise ja terviklahenduste tundmine, näiteks kuidas toimivad tekid ja padjad koos voodipesuga. Kui inimene otsustab endale tekid, padjad ja voodipesu osta, siis on tähtis esmalt kindlaks teha oma magamisharjumused. Tekki valides võiks ennast mõnda aega jälgida, et selgusele jõuda, millises keskkonnas magatakse, kas magatakse jahedamas või soojemas, vahelduva või ühtlase temperatuuriga ruumis; kas tuntakse end mugavamalt raskema või kergema tekiga; kas otsitakse toodet, mida kasutada aastaringselt või soovitakse talveperioodiks ja suveks eraldi tekke, vastavalt siis näiteks soojemat ja paksemat ning kergemat ja õhemat tekki; kas higistamist esineb palju; kas esineb külmetamist näiteks jalgadel; kas ollakse allergiline tolmu ja tolmulestade vastu.

Padja valikul on oluline tähelepanu pöörata magamisasendile, kas magatakse külili, kõhuli või hoopiski selili; niisamuti, kas higistamist esineb palju; kas eelistatakse kõrgemat peaalust või pigem madalat; kas esineb pingeid kaela piirkonnas ehk kas vajatakse kaela ja pead toetavat ja lõdvestust soodustavat ergonoomilist toodet.

Madratsi peale käiv kaitsemadrats pakub nii lisamugavust kui kaitset. Selle abil saab muuta magamiskeskkonda pehmemaks ja temperatuuri reguleerivamaks ja selle olemasolu pikendab voodimadratsi eluiga. Peamise kõrgema madratsi valikul on tähtis valida madrats vastavalt enda kehakaalule, samuti tuleks läbi mõelda eelistused tugevama või pehmema pinna osas. Kahe inimese kontinentaalvoodi korral tuleb arvestada ka kahe inimese vajadusi, mis võivad üksteisest erineda. Sellisel juhul võiks mõelda kahest erinevast madratsist koosneva voodi peale. Igale vajadusele on vastav tekstiilne lahendus või toode olemas.

Autor: Wendre AS

 

VIIMATI LISATUD

SINU HEA UNI ALGAB HEAST VOODIST

Liitu Unela uudiskirjaga ja ole esimene, kes kuuleb parimatest pakkumistest ja uudistest unemaailmas.

Palun täida kõik kohustuslikud väljad
Vale e-posti aadress

Soovin saada lisateavet Unela.ee toodete ja teenuste kohta ning annan nõusoleku seonduvaks andmetöötluseks vastavalt Isikuandmete töötlemise tingimustele.