SAGEDASED KÜSIMUSED – TEKID JA PADJAD

Seisame igapäevaselt silmitsi erinevate tarbimisotsustega. Mõned neist aga on teistest keerukamad, näiteks selle täpselt õige teki ja padja ostmine.

Siit leiad mõned nõuanded, et tagada endale parem ja magusam uni.

Leia endale täiuslik tekk ja padjad

Seisame igapäevaselt silmitsi erinevate tarbimisotsustega. Mõned neist aga on teistest keerukamad, näiteks selle täpselt õige teki ja padja ostmine.
Üks esimesi asju, millele tekki või patja soetades tähelepanu pöörata, on täidise valik – kas naturaalne või sünteetiline. See sõltub suuresti magaja isiklikest eelistustest, millega neil kõige mugavam on, ent tasub võtta arvesse ka näiteks allergiaid, pestavust, hingavust ja kestvust.

Loe The Fine Bedding’u materjalidest täpsemalt siit

Mida teha, kui mul on allergia

Vastavalt Ühendkuningriikide Allergialiidu info kohaselt on Allergia põhjuseks on see, kui keha immuunsüsteem reageerib tavaolukorras kahjutule ainele nagu õietolm, toit või tolmulestad. Keha peab seda ainet ohuks ja reageerib liialdatult.
Hiljutiste uuringute kohaselt on allergiate esinemine tõusujoonel, puudutades mingil eluhetkel kuni 40% maailma rahvastikust.

Üle kolmandiku elust veedetakse voodis, nii et ennetamaks öösiti allergia pärast ülevalolemist, oleme kirja pannud mõned näpunäited tolmulestadega võitlemiseks:
•    Tasub valida kvaliteetne tekk ja padi, mida saab tolmulestade tapmiseks regulaarselt 60-kraadise veega pesta. Meie Spundown-tootesari on ideaalne valik, kuna seda on võimalik kodustes tingimustes pesta ilma toodete omadusi kahjustamata.
•    Sünteetilised tekid ja padjad on allergiaprobleemi puhul peaaegu vältimatud. Siidi- ja villatäidisega tekid on samuti allergiaohutu alternatiiv suletoodetele.
•    Allergikuid abistab ka allergiavaba voodipesu, mis on spetsiaalselt loodud vähendamaks allergiasümptomeid, pakkudes sel viisil paremat und.
•    Tolmulestade ohjamiseks tuleks selleks sobivaid patju iga kolme kuu järel pesumasinas pesta.

Kuidas saavutada parim unehügieen

Hästi magamine peaks olema lihtne, kuid kui Sinu on olnud probleeme uinumise või öise ärkamisega, võib põhjuseks olla halb unehügieen. Hea unehügieeni saavutamine on lihtne ja nõuab igaöise kvaliteetse une nimel kõigest lihtsate sammude järgimist. See omakorda loob eeldused produktiivsemaks päevaks. Nii lapsed kui täiskasvanud saavad heast unehügieenist kasu. Seega kui Sinu uni on häiritud, uinuda raske või tunnete end päeva jooksul tihti väsinuna, võib olla aeg teha mõningaid muutusi oma unehügieenis, kasutades järgnevaid näpunäiteid.

1. Pane paika unerežiim

Igal õhtul samal ajal voodisseminek ja hommikune samal ajal ärkamine võib aidata kehal harjuda magama jääda ja öösel mitte asjata ärgata. Kasuks tuleb ka oma unevajaduse kindlakstegemine (arvestades, et kõikide vajadused on erinevad) ja jälgimine, kas see vajadus saab igal ööl täidetud.

2. Füüsiline aktiivsus

Aktiivne elustiil ei too mitte ainult head füüsilist tervist, vaid aitab ka kaasa heale ööunele. Pane vaid tähele, et füüsiline aktiivsus langeks ajaliselt pigem hommikule või pärastlõunale, mitte õhtule, kuna õhtune trenn võib kehale rahustava asemel virgutavalt mõjuda. Leia endale sobiv aeg füüsiliseks tegevuseks.

3. Naudi päevavalgust

Vanemad saadavad oma lapsi pidevalt õue päevavalguse kätte mängima ning see ei tee halba ka täiskasvanutele. Loomuliku valguse käes olemine aitab kaasa tervislikule une-ärkveloleku tsüklile.

4. Sea sisse magamaminekurutiin

Veel üks nipp, mis ei käi vaid laste kohta – regulaarne rahunemise ja lõdvestumise rutiin enne magamaminekut võib unehügieeni parandada ja nii uinumist kui kestvat magamist kergendada. Proovida võib sooja vanni või vaikset muusikat – eesmärk on päevamured selja taha jätta.

5. Mõelge magamiskeskkonnale

Tähelepanu tuleks pöörata magamistoale – kas see on piisavalt pime, vaikne ja magamiseks sobiva temperatuuriga? Kas abi oleks uuest madratsist, mugavatest patjadest või voodiriiete vahetusest? Põhimõtteliselt peaks magamistuba olema kutsuv uneruum, kus magaja tunneb end lõdvestudes mugavalt ja turvaliselt.  Vältige voodis olles televiisori ja nutiseadmete vaatamist.

VIIMATI LISATUD

SINU HEA UNI ALGAB HEAST VOODIST

Liitu Unela uudiskirjaga ja ole esimene, kes kuuleb parimatest pakkumistest ja uudistest unemaailmas.

Palun täida kõik kohustuslikud väljad
Vale e-posti aadress

Soovin saada lisateavet Unela.ee toodete ja teenuste kohta ning annan nõusoleku seonduvaks andmetöötluseks vastavalt Isikuandmete töötlemise tingimustele.